ȘEDINȚĂ EXTRAORDINARĂ A CONSILIULUI LOCAL, JOI, 28 DECEMBRIE

Ultima ședință extraordinară din acest an va avea loc joi, 28 decembrie, pentru a fi supuse spre aprobare proiecte de hotărâri foarte importante cu privire la stabilirea anumitor tarife și contracte pentru anul 2018.

Primul punct vizează stabilirea taxelor și impozitelor locale, pe ordinea de zi aflându-se și proiecte de hotărâri care fac referire la stabilirea salariilor de bază a funcționarilor publici și personalului contractual, precum și stabilirea indemnizațiilor consilierilor locali.

Un alt proiect de hotărâre ce va fi supus atenției consilierilor municipali vizează încetarea contractului de colectare și transport a deșeurilor municipale de pe teritoriul orașului cu Societatea Comercială Girexim Universal S.A. Pitești.

Pe ordinea de zi a ședinței de mâine mai sunt incluse și acordarea unor sprijine financiare unor persoane aflate în dificultate.

Ordinea de zi a ședinței extraordinare de mâine are incluse 17 proiecte de hotărâri.

Ordinea de zi a ședinței

Ultima modificare: 27.12.2017 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul EROII MARTIRI AI REVOLUȚIEI DIN DECEMBRIE 1989, COMEMORAȚI ASTĂZI LA GIURGIU